uk
ru
en
de

Ансамбль народних інструментів Волинського національного університету імені Лесі Українки

Ансамбль народних інструментів

Опубліковано: 2010-11-10 15:54:32

Розмаїття різдвяних мелодій

 

Ансамбль народних інструментів Інституту мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки «Джерела» продовжує тішити нас цікавими творчими досягненнями. Це знову засвідчив його керівник, доцент Володимир Кучерук своїми аранжуваннями «Різдвяних мелодій» (саме таку назву має новий аудіоальбом колективу).

До концертної програми, що становить основу названого компакт-диску, пан Володимир включив не лише найкращі українські колядки, але й найпопулярніші польські та німецькі.

Серед українських колядок і щедрівок найбільшу увагу привертають «Щедрик», «Во Вифлеємі», «Дві різдвяні мелодії», із польських – «Wesołą nowine, bracia, słuchajcie!», з німецьких – «Ihr Kinderlein kommet», «Stille Nacht» тощо. В цілому на диску записано 10 різдвяних мелодій. Неабияку майстерність і високий професіоналізм виявили при цьому такі виконавці, як художній керівник ансамблю Володимир Кучерук (тамбурин), Жанна Клименко (скрипка), Юрій Кльоц (контрабас), Максим Халамейда (сопілка), Олена Димарчук (бандура), Всеволод Лазука (баян), та, власне, весь колектив. Варто відзначити віртуозну гру музикантів, бездоганну ансамблеву злагодженість, багатство тембрової палітри, вишуканість і художню довершеність виконання, глибоке проникнення у зміст мелодики й гармонії, яскраве відтворення художнього образу кожної колядки.

Якщо ж характеризувати окремий номер, то потрібно акцентувати на лаконічності, прозорості, чистоті інтонації, розмаїтості голосоведіння, грайливому, радісному – відповідно до змісту – настрої, приємному тембровому звучанні. Природними та логічними є й м’які тональні відхилення. У деяких колядках В. Кучерук вдало й цікаво використовує голосові репліки інструментів, що не лише прикрашають гру, але й насичують зміст номера. У пісенній перлині «Щедрик» Володимир Феофілович збагачує фактуру твору його винахідливим звучанням та доречно використовує вокальний речитатив за рахунок кварто-квінтового співу ансамблю.

У всіх аранжуваннях колядок В. Кучерук досить яскраво розкрив свій талант досвідченого музиканта, справжнього митця, продемонструвавши як професійне розуміння й мислення у творенні гармонічних фактур, так і делікатне їх виконання. Інструменти у грі відзначаються високоточною інтонацією та природністю тембрів. Певен, що твори, які ввійшли до збірки, матимуть успіх серед широкого загалу шанувальників музично-пісенної культури України. 

Мирослав СТЕФАНИШИН,

композитор, професор,

заслужений діяч мистецтв України