uk
ru
en
de

Ансамбль народних інструментів Волинського національного університету імені Лесі Українки

Фотогалерея

Коляда з Ціхоцькою 2016

20 січня відбулись два концерти "Коляда з Ціхоцько", в одному з яких "Джерела" теж мали змогу грати для глядачів Луцька.

Українська співачка Тетяна Ціхоцька вчора двічі зібрала повен зал Волинського драмтеатру. На перший концерт, що розпочався о 16.00, зібралися демобілізовані бійці АТО, їх родини та родини загиблих, а також люди, які захотіли долучитися до благодійності. Адже колядувала Тетяна Ціхоцька спільно з проектом «Меценати для солдата».

Під час обох концертів на другому поверсі театру можна було придбати картини, ляльки обереги та інші вироби народних умільців. Вдови загиблих солдатів приготували святкову кутю, яку зміг скуштувати кожен охочий та віддячити за традиційну страву якоюсь символічною сумою грошей. «Всі кошти, виручені з продажу квитків та зібрані під час концертів за картини, кутю чи інші речі, будуть передані проекту «Меценати для солдата», що займається безготівковою підтримкою бійців. Ці кошти ми плануємо використати на продуктові набори для демобілізованих», – розповідає координатор проекту Неоніла Головацька.

Другий концерт розпочався о 19.00 й також зібрав аншлаг у залі драмтеатру. До речі, благодійний концерт був дещо коротший і йшов без антракту. Під час другого концерту Тетяна Ціхоцька виконала багато відомих колядок та щедрівок у власній обробці. Цікаво, що над програмою концертів артистка працювала сама. «Це моя ідея, тому я сама складаю режисуру концерту, відбираю учасників програми, зі всіма проводжу репетиції. Тільки так можу мати спокій, коли все тримаю під власним контролем», – розповідає співачка.

Під час виступу Тетяни Ціхоцької стався деякий курйоз – перестав працювати мікрофон, однак жінка не розгубилася і як справжній професіонал продовжила співати, а зал щиро підтримав її оплесками. «Сьогодні нас трошки підводить звук, бо захворів наш звукорежисер, який працював з нами протягом десяти років. Приємно, що зал зреагував на це позитивно, бо ж ходять легенди, що я співаю «під мінус», хоч це просто смішно, адже я виступаю з живим ансамблем», – каже Тетяна Ціхоцька.

Однією з найбільш очікуваних частин програми для публіки стала різдвяна дитяча пісня «Колядник», яку зал особливо активно підтримував оплесками. «Ця пісня більше розважальна й не носить біблійного характеру, пісня про колядника. Збираючи колядки, я виявила, що насправді це рідкість – весела й жартівлива пісня у якій бажають веселого Різдва, – розповідає співачка. – Була проблема з репертуаром, бо як не колядка, так сльози і плач. А хотілось чимось людей побавити, зробити Різдво справді веселим. Цей номер є найпопулярнішим у нашій концертній програмі, всі його найбільше чекають й залюбки підспівують».

Разом з Тетяною Ціхоцькою зі сцени тішили квартет «Акорд», вокалістки Тетяна Сорока та Оксана Штембурська, ансамбль народних інструментів «Джерела», зразковий  аматорський ансамбль танцю «Волиняночка» та аматорський оркестр народних інструментів «Волинянка» під керівництвом Олени та Олега Козачуків, а також дитяча фольклорна студія «Жайворонки».

http://volyn.tabloyid.com/art/tetyana-cihocka-vidkolyaduvala-u-lucku-dva-anshlagovi-koncerty

https://www.youtube.com/watch?v=YgrhlLgwho4

 

2015 рік

21 червня 2015 року «Джерела» взяли участь у « festynu «Przeciw Niepamieci» poswieconego sw. Janowi Pawlowi II.»  (Jedlnia, Польща). Лучани більш ніж годинною грою продемонстрували присутнім народні пісні та мелодії різних куточків України і популярні інші народні мелодії. У святі, яке проводиться вже не один рік, брали участь, також, відомі концертні колективи Польщі. Нам була надана можливість ознайомитись з архітектурою та культурою старовинного міста Радом, яке в де-якій мірі схоже до нашого старого Луцька. Учасники ансамблю вдячні господарям свята за запрошення та прекрасні умови перебування та бажають їм всього найкращого!

Німеччина 2015 - 25 років спілці "Мости в Україну"

6 травня 2015 року "Джерела" та "Дивоструни" разом з хором поліцейських м. Детмольдта взяли участь у ювілейному концерті, присвяченому 25-річчю гуманітарної місії спілки "Мости в Україну". Дійство відбулось в концертному залі м. Бад Зальцуфлен. В концерті були виконані як українські народні пісні, мелодії так і німецькі, що дало великий позитивний резонанс у німецькій пресі. Ознайомитись з інформацією про концерт і переглянути фото можна на сайтах http://brueckenschlag-ukraine.de/Benefizkonzert2015.htm,

До речі - того ж 6 травня "Джерелам" виповнилось 30 років з дня першого їх концерту в Луцькому педагогічному інституті імені Лесі Українки. Не могли б ніколи і подумати, що ювілей святкуватимемо в концертній залі Німеччини.

http://brueckenschlag-ukraine.de/dokumente/Benefizkonzert%20060515/Benefizkonzert%200605%20Artik%20LippLZ%20v080515%20webf.pdf

http://brueckenschlag-ukraine.de/bilder/aktuell/Benefizkonzert%20060515/Benefizkonzert%200605%20Lippe%20aktuell%20v%20090515webf.jpg

http://brueckenschlag-ukraine.de/Library%207/WebGal%20Benefizkonzert060515/index.html

http://brueckenschlag-ukraine.de/dokumente/Benefizkonzert%20060515/Benefinzkonzert%20Programmheft%20060515_Brueckenschlag%20Ukraine%20eV.pdf

Пропонуються фотографії з концерту "Волинський великдень" (2013 р.), у якому "Джерела" теж брали участь.

Зі святкування 199-річчя з Дня народження Т.Г. Шевченка

"Утоптала стежечку" (Т.Г.Шевченко, Я. Степовий). У супроводі "Джерел" співає В. Федорчук.

Знову на німецькій землі

     26.11 – 11.12 2011 року ансамбль народних інструментів «Джерела», тріо бандуристок та ансамбль бандуристок «Диво струни» вже вкотре побували з різдвяними концертами в Німеччині (Північний Рейн Вестфалія) на запрошення громадської спілки «Мости в Україну». Місце базування групи було в  м. Бюнде. За час перебування у Німеччині відбулась низка концертів та зустрічей з громадськими організаціями, лекцій-концертів у спеціалізованих гімназіях для учнів мистецького профілю. Німецька публіка з захопленням вітала концертні виступи волинян часто стоячи та просячи повторити музичні твори («на біс»). У цьому році керівництво спілки відзначило керівників обох колективів             ( Кучерука В.Ф. та Сточанську М.П.) за високий мистецький рівень колективів та 10-ти літню співпрацю особливими дипломами – вони стали Почесними членами цієї спілки.         
     Учасники груп вдячні спілці «Мости в Україну», зокрема проф. К.-Г. Крогу та Гансу Прюснеру за чітку організацію мистецьких акцій та умови перебування в Німеччині.

Щецін 2011

27 червня 2011 року ансамбль народних інструментів «Джерела» у складі делегації ВНУ ім. Лесі Українки відбув до м. Щецін (Польща) для участі у XV Днях української культури на запрошення Щецінського відділення Об’єднання українців у Польщі (голова Іван Сирник). У складі делегації були також тріо бандуристок «Дивоструни», танцювальна та оркестрові групи ансамблю пісні й танцю «Розмай», окремі солісти, представники міжнародного відділу Університету, члени ІІ Міжнародної наукової освітньо-методичної конференції «Стан і потреби українського шкільництва у Польщі». Очолювала волинську делегацію проректор Університету з навчально-виховної роботи доц. Констанкевич І.М.

     Щецін – 7-ме по величині місто Польщі, столиця Західно-Поморського воєводства. Найбільший перевантажувальний і транзитний порт Польщі, головна галузь індустрії — суднобудівництво. Разом з сусіднім Свіноуйсьце утворює найбільший порт країни на Балтійському морі, центр промисловості, зокрема нафтохімічної і машинобудівної промисловості. У Щецінському воєводстві живе близько 10 тис. українців, переселених з Ряшівщини та Люблінщини під час акції «Вісла» (1947), переважно в околицях міст Старґард, Ґрифіце і Лобез. У Щеціні діє Осередок української культури, з 1997 щороку відбуваються Дні української культури (травень-червень).

     Концерт волинян відбувся у щецінському замку князів Поморських. Після Прологу і танцю «Волиняночка» з привітальним словом до публіки звернулась проректор університету Констанкевич І.М., керівники колективів Сточанська М.П. («Дивоструни») та Кучерук В.Ф. («Джерела»). А далі господарі гарячими і довгими оплесками нагороджували кожен концертний виступ волинян.  Після закінчення святкового концерту голова Щецінського відділення Об’єднання українців у Польщі Іван Сирник подякував за чудесні години українського мистецтва, зазначивши, що вперше за довгі роки навіть погода сприяла проведенню такої ювілейної акції.

21 лютого 2011 року відбувся звітний концерт інституту мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки. Фото "Джерел" з концерту.

Різдвяний концерт

17 січня 2011 року в приміщенні бібліотеки ВНУ ім. Лесі Українки відбувся Різдвяний благодійний концерт "З Різдвом Христовим, Україно!" за участю ансамблю народних інструментів "Джерела" (кер. В. Кучерук), поетичної студії "Суцвіття" (кер. С. Кресак), вокально-інструментального хору інституту мистецтв (кер. Ю. Кресак) та окремих виконавців. Автор і ведуча концерту –  С. Кресак. Під час концерту прозвучали українські та польські колядки, німецькі різдвяні мелодії, віншування.  Кошти, зібрані під час концерту, стали черговим внеском до рахунку пожертвувань для побудови храму Святої Софії – Премудрості Божої. Фото з концерту пропонуються для Вашого перегляду.

Німеччина 2010

27.11-12.12 2010 р. ансамбль народних інструментів «Джерела», тріо бандуристок та ансамбль бандуристок «Дивоструни» знову побували з різдвяними концертами в Німеччині (Північний Рейн Вестфалія) на запрошення громадської спілки «Мости в Україну». Кількість учасників концертної групи склала 16 чоловік.

Місце базування групи було в курортній зоні поблизу м. Бюнде в старовинному готелі. За час перебування відбулось біля 30 концертів та зустрічей з громадськими організаціями, лекцій-концертів у спеціалізованих гімназіях для учнів мистецького профілю. Німецька публіка часто нагороджувала українців бурхливими оплесками стоячи. Керівництво спілки неодноразово відзначало високий рівень виконавського мистецтва колективів Волинського національного університету ім. Лесі Українки.

Хочеться виділити кілька особливих концертів і зустрічей: концерт і зустріч з українською громадою (м. Білефельд), святковий вечір україно-німецької дружби за участю спілки «Мости в Україну» (м. Бад Зальцуфлен), лекції-концерти для учнів мистецького профілю гімназій міст Бюнде та Герфорда.

Учасники груп вдячні спілці «Мости в Україну» за чітку організацію мистецьких акцій та умови перебування в Німеччині. 

 

Німеччина 2009

З 26 листопада по 12 грудня ансамбль народних інструментів "Джерела" разом з тріо- та ансамблем бандуристок "Дивоструни" побували з доброчинними концертами в Німеччині на запрошення спілки "Мости в Україну" (в рамках угоди про спільну працю між Волинським національним університетом ім. Лесі Українки та спілкою "Мости в Україну"). Концерти обох мистецьких колективів відбувались перед членами спілки, в культових спорудах, школах-гімназіях.Варто відзначити велику зацікавленість та увагу німецьких глядачів до українських виконавців, так як в їх репертуарі твори світової класики, українські колядки, німецькі різдвяні мелодії, німецький та український фольклор.Значна кількість творів аранжована для ансамблю (квартету) керівником В. Кучеруком (баян). Німецька публіка була вражена віртуозною грою сопілкаря М.Халамейди (сопілка, флейта Пана, окарина), ліричністю скрипальки Ж. Клименко та сценічним гумором у фольклорних творах Ю.Кльоца (контрабас).Учасники концертів вдячні за створені їм умови проживання та екскурсійно-пізнавальні години правлінню та членам спілки на чолі з проф. К.-Г. Крогом.

Варшава 2008

6-8 березня 2008 року у Варшаві (Польща) проходила міжнародна виставка ЕКСПО ХХІ. Ансамбль народних інструментів "Джерела" разом з іншими мистецькими колективами представили глядачам виставки концертну програму.

Німеччина 2007

У 2007 році на запрошення громадської спілки "Мости в Україну"(голова - Карл-Германн Крог) два мистецькі колективи Волинського національного університету імені Лесі Українки - ансамбль народних інструментів "Джерела" та тріо бандуристок "Дивоструни" відбули з різдвяними доброчинними концертами до землі Північний Рейн-Вестфалія (Німеччина). Колективи проживали в будинках гостинних господарів Хорста Гардгоффа та Дороти Кінке. Концертні виступи відбувались на зустрічах з громадськими організаціями, школа, гімназіях, в культових спорудах. Німецька публіка гаряче сприймала виступи концертних колективів, адже вони пропонували глядачам твори світової класики, українські колядки, обробки українських мелодій. Німецька публіка також була приємно вражена виконанням німецьких творів, різдвяних  та народних мелодій Німеччини. Українська делегація вдячна організації за екскурсійні маршрути по містах, особливо за екскурсію по Детмольдтській музичній акдемії.

Ольштин 2008

8-10 серпня в Ольштині з успіхом пройшли Дні Луцька, який ось уже понад 10 років є містом-партнером Ольштина. Делегація обласного центру, в складі якої був ансамбль народних інструментів "Джерела", побувала у центрі Варміно-Мазурського воєводства. Ольштин, місто на півночі Польщі з населенням близько двохсот тисяч мешканців, розкинувся на прибережних пагорбах річки Лина в озерному краї, адже в межах міста близько 15 озер і більше тисячі гектарів найбільшого в Європі лісу на території міста. Старе місто вабить туристів вигадливою архітектурою середньовічного замку, де у 16 столітті жив і працював Микола Коперник, ошатними вуличками зі старовинними будівлями, великою кількістю храмів, своїми пам’ятниками і парками. Мальовничість і затишок – ось що спадає на думку, коли вперше відвідуєш Ольштин. Крім того, в Ольштині живе і працює найбільша в Польщі українська община. У рамках культурно-мистецької програми святкування днів Луцька в Ольштині відбувся гала-концерт ансамблю народних інструментів «Джерела», танцювально-спортивного гурту «Венера», польського колективу з Луцька «Волинські пані». У кінотеатрі «Awangarda» відбулася презентація документально-історичних фільмів «Місто під лагідним небом» та «Concerto grosso мого міста», у Старій Ратуші - виставка Валерія Сліжука. А самодіяльний театр «Гармидер» представив виставу Степана Васильченка «На перші гулі».

Оркестр народних інструментів

Відвідувачам сайта пропонуються архівні фотографії за 25-річний період мистецької роботи оркестру народних інструментів "Джерела" (кер. В. Кучерук)