uk
ru
en
de

Ансамбль народних інструментів Волинського національного університету імені Лесі Українки

Оркестр народних інструментів

Опубліковано: 2010-11-18 19:06:19

Керівник оркестру народних інструментів

Кучерук Володимир Феофілович

     Закінчив Луцьке державне музичне училище (1975–1979), Львівську державну консерваторію імені М.В. Лисенка (1979–1984).

      З 1984 р. працює в Луцькому державному педагогічному інституті імені Лесі Українки на посаді асистента кафедри педагогіки та методики початкового навчання, з 1988 р. – старшого викладача кафедри музики. У 1992 р. обраний на посаду завідувача кафедри навчання гри на музичних інструментах (1992 – 2008), у 1993 р. – на посаду доцента, завідувача цієї кафедри. У 1997 р. Кучеруку В.Ф. присвоєно вчене звання  доцент. У 2001–2005 рр. працював заступником директора з навчальної роботи інституту мистецтв ВДУ ім. Лесі Українки.

     У 1984 р. створив оркестрову групу до ансамблю пісні і танцю «Розмай», з якою працював до 1992 р.

     У 1985 р. організував оркестр народних інструментів «Джерела». Оркестр – дипломант республіканських студентських літературно-фольклорних свят «Лесина пісня» (Луцьк, 1988, 1989, 1991), обласних оглядів-конкурсів народно-інструментальної творчості «Калинова сопілка», лауреат XII-го Міжнародного гуцульського фестивалю (Косів, 2002. Колектив відзначений журі за високу виконавську майстерність у конкурсній номінації «Музичний жанр»).

     Кучерук В.Ф. – автор 48 науково-методичних праць. Серед них – навчально-методичні посібники з грифом МОН України «Народний музичний інструментарій України» та «Грає оркестр українських народних інструментів» (відзначений у 2006 р. дипломом ІІІ-го ступеня за перемогу в університетському конкурсі «Кращий посібник ВДУ»), навчальний посібник (у співавторстві) «Оркестровий клас» (відзначений сертифікатом Академії педагогічних наук), навчальні посібники ( у співавторстві) "Клас інструментального ансамблю", "Інструментальний клас", " Методика і практикум роботи з колективом", "Практикум роботи з інструментальним колективом".

     Здійснив понад 230 аранжувань, обробок і перекладів музичних творів для ансамблю та оркестру народних інструментів, інструментального ансамблю, ансамблю народних інструментів, які є основою названих посібників.    

     З цими колективами здійснив записи компакт-дисків (7), а також мистецьких програм на Волинському обласному радіо і телебаченні. Здійснено понад 400 концертів як в Україні, так і за її межами (Литві, Польщі, Німеччині).

     Підготував 10-х лауреатів Міжнародних, 4-х лауреатів та 2-х дипломантів Всеукраїнських конкурсів (соло, дует, ансамбль, оркестр). Володар GRAND PRIX міжнародного багатожанрового професійного конкурсу STARS of EUROPE (6 –й сезон, 2021) в номінації «Композитор, аранжування» за аранжування твору М. Леонтовича "Щедрик" для оркестру народних інструментів.

     Кучерук В.Ф. відзначений німецькою громадською спілкою "Мости в Україну" дипломом Почесного члена цієї спілки ( 2011). Нагороджений  знаком «Відмінник освіти України», Почесною грамотою Міністерства освіти України «За педагогічний хист і кваліфіковану професійну підготовку студентів до конкурсу», Подякою МОН України, Почесними грамотами Міністерства освіти Кримської АР, знаком ВЦРПС «За досягнення в самодіяльному мистецтві», Подякою голови обласної державної адміністрації «За  сумлінну працю, високий професійний рівень науково-педагогічної діяльності», Почесними грамотами голів обласної та міської рад, грамотами і подяками оргкомітетів міжнародних і всеукраїнських фахових конкурсів «За кваліфіковану професійну  підготовку студентів», медаллю «65 років ВДУ» та ін.