uk
ru
en
de

Ансамбль народних інструментів Волинського національного університету імені Лесі Українки

Концерти в госпіталі

Опубліковано: 2015-01-24 18:59:27

18 вересня 2014 р. та 9 січня 2015 р. "Джерела" разом "Дивострунами" подарували пораненим бійцям, які є на лікуванні в Луцькому військовому госпіталі концерти.

 Пропонуємо офіційну інформацію інформаційного відділу СНУ імені Лесі Українки та ВОДТРК.

 Мистецькі колективи Лесиного вишу лікували душі вояків піснею

Культура і мистецтво

18 вересня з ініціативи мистецьких колективів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (тріо бандуристок «Дивоструни» та ансамблю народних інструментів «Джерела») і їхніх керівників (професора кафедри музичних інструментів Мирослави Сточанської та доцента цієї ж кафедри Володимира Кучерука) у Луцькому гарнізонному військовому госпіталі відбувся концерт для поранених бійців АТО.
Сьогодні у шпиталі 246 осіб, серед яких 227 – учасники АТО. Усі вони потребують нашої уваги, теплого слова, підтримки. Адже, як зауважив завідувач інфекційного відділення військового госпіталю Святослав Кушпер, вояки, котрі побували в боях і потрапили до лікарні, лише на 5–7 день починають реагувати на навколишній світ, чути і бачити інших людей, бажають спілкуватися. Тому такий концерт був своєрідною арт-терапією для українських військових.
«Ми хочемо висловити шану, глибоку повагу, захоплення нашими хлопцями, які не шкодували себе. Тут люди, які бачили справжню війну, та й зараз видно в їхніх очах сум. Тому наша ціль – зробити їм приємне, підняти настрій, показати, що ми їх любимо, шануємо, віримо, прагнемо викликати посмішку, щоб їм стало хоч трішки тепліше на серці. Хочемо, щоб до кінця концерту були очі зовсім інакші, щоб було щастя, радість, надія. Віримо, що в нас усе буде добре, бо ми добрий, талановитий, мужній, сміливий, висококультурний, високодуховний народ», – розповіла професор кафедри музичних інструментів Мирослава Сточанська. Крім того, мистецькі колективи завітали не лише з музично-пісенними дарункам, а й солодощами й іншими необхідними речами.

Своє захоплення бійцями, їхньою мужністю, витривалістю, патріотизмом тріо бандуристок «Дивоструни» висловлювало чудовими українськими піснями: «Молитва за Україну», «Не спи, моя рідна земля», «Карі очі, чорні брови», «Як я люблю тебе», «Порізала пальчик», «Волинські співанки» й ін.

Гарний настрій і веселу атмосферу створювали музичні композиції у виконанні ансамблю народних інструментів «Джерела»: мелодії на румунські пісні «Сирба», «Фантазія на гуцульні теми», «Буковинські мелодії», «Концертна полька», «Фантазія на українські народні теми» й ін.

Вітали українських захисників також лікар-кардіолог міської поліклініки № 2 Анатолій Остап’юк (прочитав уривок із поеми Ліни Костенко «Берестечко») і доцент кафедри хореографії Леся Косаковська.
Емоційно-завершальним акордом концерту стало колективне виконання «Многії літа» та найпоширенішої пісні останніх кількох місяців «Гімн України».
Дійсно, українська пісня і мелодія – чудодійні ліки для душі. Наші захисники нарешті усміхнулись і повеселішали.

Іванна МИСЛИВА-БУНЬКО

 

Свято народження Ісуса Христа відчули пацієнти Луцького військового госпіталю. Тріо бандуристок “Дивоструни” та ансамбль народних інструментів “Джерела” СНУ імені Лесі Українки подарували військовослужбовцям, які лікуються у медустанові, різдвяний концерт. Керівники колективів Мирослава Сточанська і Володимир Кучерук побажали українським захисникам якнайшвидшого одужання, а медперсоналу подякували за роботу. Хлопці ж розповіли колядникам про випробування, які довелося пройти у зоні АТО, і про свої плани. (З інформації ВОДТРК)

Залишити коментар
500 символів залишилось