uk
ru
en
de

Ensemble der ukrainischen Volksmusik der Wolyner Nationalen Lessya-Ukrainka-Universität

Fotogalerie

Коляда з Ціхоцькою 2016

20 січня відбулись два концерти "Коляда з Ціхоцько", в одному з яких "Джерела" теж мали змогу грати для глядачів Луцька.

Українська співачка Тетяна Ціхоцька вчора двічі зібрала повен зал Волинського драмтеатру. На перший концерт, що розпочався о 16.00, зібралися демобілізовані бійці АТО, їх родини та родини загиблих, а також люди, які захотіли долучитися до благодійності. Адже колядувала Тетяна Ціхоцька спільно з проектом «Меценати для солдата».

Під час обох концертів на другому поверсі театру можна було придбати картини, ляльки обереги та інші вироби народних умільців. Вдови загиблих солдатів приготували святкову кутю, яку зміг скуштувати кожен охочий та віддячити за традиційну страву якоюсь символічною сумою грошей. «Всі кошти, виручені з продажу квитків та зібрані під час концертів за картини, кутю чи інші речі, будуть передані проекту «Меценати для солдата», що займається безготівковою підтримкою бійців. Ці кошти ми плануємо використати на продуктові набори для демобілізованих», – розповідає координатор проекту Неоніла Головацька.

Другий концерт розпочався о 19.00 й також зібрав аншлаг у залі драмтеатру. До речі, благодійний концерт був дещо коротший і йшов без антракту. Під час другого концерту Тетяна Ціхоцька виконала багато відомих колядок та щедрівок у власній обробці. Цікаво, що над програмою концертів артистка працювала сама. «Це моя ідея, тому я сама складаю режисуру концерту, відбираю учасників програми, зі всіма проводжу репетиції. Тільки так можу мати спокій, коли все тримаю під власним контролем», – розповідає співачка.

Під час виступу Тетяни Ціхоцької стався деякий курйоз – перестав працювати мікрофон, однак жінка не розгубилася і як справжній професіонал продовжила співати, а зал щиро підтримав її оплесками. «Сьогодні нас трошки підводить звук, бо захворів наш звукорежисер, який працював з нами протягом десяти років. Приємно, що зал зреагував на це позитивно, бо ж ходять легенди, що я співаю «під мінус», хоч це просто смішно, адже я виступаю з живим ансамблем», – каже Тетяна Ціхоцька.

Однією з найбільш очікуваних частин програми для публіки стала різдвяна дитяча пісня «Колядник», яку зал особливо активно підтримував оплесками. «Ця пісня більше розважальна й не носить біблійного характеру, пісня про колядника. Збираючи колядки, я виявила, що насправді це рідкість – весела й жартівлива пісня у якій бажають веселого Різдва, – розповідає співачка. – Була проблема з репертуаром, бо як не колядка, так сльози і плач. А хотілось чимось людей побавити, зробити Різдво справді веселим. Цей номер є найпопулярнішим у нашій концертній програмі, всі його найбільше чекають й залюбки підспівують».

Разом з Тетяною Ціхоцькою зі сцени тішили квартет «Акорд», вокалістки Тетяна Сорока та Оксана Штембурська, ансамбль народних інструментів «Джерела», зразковий  аматорський ансамбль танцю «Волиняночка» та аматорський оркестр народних інструментів «Волинянка» під керівництвом Олени та Олега Козачуків, а також дитяча фольклорна студія «Жайворонки».

http://volyn.tabloyid.com/art/tetyana-cihocka-vidkolyaduvala-u-lucku-dva-anshlagovi-koncerty

https://www.youtube.com/watch?v=YgrhlLgwho4

 

2015 рік

21 червня 2015 року «Джерела» взяли участь у « festynu «Przeciw Niepamieci» poswieconego sw. Janowi Pawlowi II.»  (Jedlnia, Польща). Лучани більш ніж годинною грою продемонстрували присутнім народні пісні та мелодії різних куточків України і популярні інші народні мелодії. У святі, яке проводиться вже не один рік, брали участь, також, відомі концертні колективи Польщі. Нам була надана можливість ознайомитись з архітектурою та культурою старовинного міста Радом, яке в де-якій мірі схоже до нашого старого Луцька. Учасники ансамблю вдячні господарям свята за запрошення та прекрасні умови перебування та бажають їм всього найкращого!

Німеччина 2015 - 25 років спілці "Мости в Україну"

6 травня 2015 року "Джерела" та "Дивоструни" разом з хором поліцейських м. Детмольдта взяли участь у ювілейному концерті, присвяченому 25-річчю гуманітарної місії спілки "Мости в Україну". Дійство відбулось в концертному залі м. Бад Зальцуфлен. В концерті були виконані як українські народні пісні, мелодії так і німецькі, що дало великий позитивний резонанс у німецькій пресі. Ознайомитись з інформацією про концерт і переглянути фото можна на сайтах http://brueckenschlag-ukraine.de/Benefizkonzert2015.htm,

До речі - того ж 6 травня "Джерелам" виповнилось 30 років з дня першого їх концерту в Луцькому педагогічному інституті імені Лесі Українки. Не могли б ніколи і подумати, що ювілей святкуватимемо в концертній залі Німеччини.

http://brueckenschlag-ukraine.de/dokumente/Benefizkonzert%20060515/Benefizkonzert%200605%20Artik%20LippLZ%20v080515%20webf.pdf

http://brueckenschlag-ukraine.de/bilder/aktuell/Benefizkonzert%20060515/Benefizkonzert%200605%20Lippe%20aktuell%20v%20090515webf.jpg

http://brueckenschlag-ukraine.de/Library%207/WebGal%20Benefizkonzert060515/index.html

http://brueckenschlag-ukraine.de/dokumente/Benefizkonzert%20060515/Benefinzkonzert%20Programmheft%20060515_Brueckenschlag%20Ukraine%20eV.pdf

Пропонуються фотографії з концерту "Волинський великдень" (2013 р.), у якому "Джерела" теж брали участь.

Зі святкування 199-річчя з Дня народження Т.Г. Шевченка

"Утоптала стежечку" (Т.Г.Шевченко, Я. Степовий). У супроводі "Джерел" співає В. Федорчук.

Wieder in Deutschland

26.11 – 12.12 2011 waren  Ensemble der ukrainischen Volksmusik der Wolyner Nationalen Lessya-Ukrainka-Universität "Quellen" mit Bandura Trio und Bandura Ensemble "Wundersaiten" noch einmal mit der Wohltätigkeitskonzerte nach einer Einladung des Vereins "Brückenschlag Ukraine e. V." In Deutschland (Nordrhein-Westfalen). Der Platz, wo die Gruppe wohnte, ist Bünde. Während der Adventzeit in Deutschland fand eine Reihe von den Konzerten, Auftritten mit den gesellschaftlichen Einrichtungen und öffentlichen Vorträgen-Konzerten in den Kunst-Gymnasien statt.

 Deutsches Publikum zeichnete die Gruppe mit dem stürmischen Beifall aus.

In diesem Jahr wurden der Leiter der Instrumentalgruppe "Quellen" Musik-Dozent Volodymyr Kutcheruk und die Leiterin des Bandura-Ensemble "Wundersaiten" Frau Prof. Miroslava Stochanska in Anerkennung ihrer seit 10 Jahren bei uns gegebenen Konzerte von Prof. Krog zu Ehrenmitglieder der Vereins ernannt.    

Die Mitglieder der Gruppe sind für Organisierung der Schaffenaktionen und für Wohnverhältnisse in Deutschland dem Verien "Brückenschlag Ukraine e. V.",  einzeln  Vorsitzender Prof. h. c. Karl-Hermann Krog und Hans Prüsner dankbar.

Щецін 2011

27 червня 2011 року ансамбль народних інструментів «Джерела» у складі делегації ВНУ ім. Лесі Українки відбув до м. Щецін (Польща) для участі у XV Днях української культури на запрошення Щецінського відділення Об’єднання українців у Польщі (голова Іван Сирник). У складі делегації були також тріо бандуристок «Дивоструни», танцювальна та оркестрові групи ансамблю пісні й танцю «Розмай», окремі солісти, представники міжнародного відділу Університету, члени ІІ Міжнародної наукової освітньо-методичної конференції «Стан і потреби українського шкільництва у Польщі». Очолювала волинську делегацію проректор Університету з навчально-виховної роботи доц. Констанкевич І.М.

     Щецін – 7-ме по величині місто Польщі, столиця Західно-Поморського воєводства. Найбільший перевантажувальний і транзитний порт Польщі, головна галузь індустрії — суднобудівництво. Разом з сусіднім Свіноуйсьце утворює найбільший порт країни на Балтійському морі, центр промисловості, зокрема нафтохімічної і машинобудівної промисловості. У Щецінському воєводстві живе близько 10 тис. українців, переселених з Ряшівщини та Люблінщини під час акції «Вісла» (1947), переважно в околицях міст Старґард, Ґрифіце і Лобез. У Щеціні діє Осередок української культури, з 1997 щороку відбуваються Дні української культури (травень-червень).

     Концерт волинян відбувся у щецінському замку князів Поморських. Після Прологу і танцю «Волиняночка» з привітальним словом до публіки звернулась проректор університету Констанкевич І.М., керівники колективів Сточанська М.П. («Дивоструни») та Кучерук В.Ф. («Джерела»). А далі господарі гарячими і довгими оплесками нагороджували кожен концертний виступ волинян.  Після закінчення святкового концерту голова Щецінського відділення Об’єднання українців у Польщі Іван Сирник подякував за чудесні години українського мистецтва, зазначивши, що вперше за довгі роки навіть погода сприяла проведенню такої ювілейної акції.

Am 21. März 2011 wird ein Konzert  des Instituts des Kunsts der Wolyner Nationalen Lessya-Ukrainka-Universität sein, wo Ensemble der ukrainischen Volksmusik "Quellen" teilnehmen wird.   

Weihnachtskonzert

17. Dezember 2011 in der Bibliothek der Wolyner Nationalen Lessya-Ukrainka-Universität war ein Wohltätigkeitskonzert "Frohe Weihnachten, Ukraine", in dem nahmen Ensemble der ukrainischen Volksmusik "Quellen" (Leiter W. Kutscheruk), dichterische Schule "Blütenstand" (Leiter S. Kresak), vokal-insrumentaler Chor des Instituts des Kunsts (Leiter J. Kresak) und einzelne Darsteller teil.  Autor und Moderator des Konzerts war S. Kresak. Während des Konzerts erschallten ukrainische und polnische Weihnachtslieder, deutsche Weihnachtsmelodien.   Geldmittel, die während des Konzerts gesammelt wurden, wurden einen neuen Beitrag zum Konto der Spenden für  den Aufbau   der Kirche. Konzertfotos werden den Besuchern Sites angeboten.

Deutschland 2010

27.11-12.12 2010 besuchte Ensemble der ukrainischen Volksmusik der Wolyner Nationalen Lessya-Ukrainka-Universität "Quellen" mit Bandura Trio und Bandura Ensemble "Wundersaiten" wieder nach einer Einladung des Vereins "Brückenschlag Ukraine e. V."  mit der Wohltätigkeitskonzerte Deutschland (Nordrhein-Westfalen).  Die Anzahl der Mitglieder bildete 16 Personen.

Der Platz der Gruppeanordnung war in der Kurortzone neben Bünde im altertümlichen Hotel. Während  Aufenthalts fanden cirka 30 Konzerte, Auuftritte mit der gesellschaftlichen Organisationen und Vorlesungen-Konzerte für die Schüler  statt. Deutsches Publikum zeichnete die Gruppe mit dem stürmischen Beifall aus. Die Führung des Vereins erwähnte mehrfach das hohe Niveau der Darbietung der ukrainischen Gruppe. 

Wir möchten ein paar besondere Auftritte bemerken: Konzert und Treffen mit  der ukrainischen Gemeinde (Bielefeld), Festabend der ukrainische-deutschen Freundschaft  unter Beteiligung von dem Verein "Brückenschlag Ukraine e. V."  (Bad Salzuflen), Vorlesungen-Konzerte für die Schüler aus Bünde und Herford.

Die Mitglieder der Gruppe ist für Organisierung der Schaffenaktionen und für Wohnverhältnisse, die für sie in Deutschland geschafft wurden, dem Verien dankbar.

 

Deutschland 2009

Von 26 November bis 12 Dezember hat Ensemble der ukrainischen Volksmusik der Wolyner Nationalen Lessya-Ukrainka-Universität "Quellen" mit Bandura Trio und Bandura Ensemble "Wundersaiten" in Deutschland Wohltätigkeitskonzerte. Das war eine Einladung des Vereins "Brückenschlag Ukraine e. V."   Bemerkenswert ist ein größes Interesse und eine Aufmerksamkeit deutscher Zuschauer, denn es  im Repertoire Werke der Weltklassiker, ukrainische Weihnachtslieder, deutsche Weihnachtsmelodien, ukrainische und deutsche Volkslieder gibt. Eine bedeutende Zahl der Werke wurde für Ensemble von Leiter W. Kutscheruk (Knopfakkordeon) arrangiert. Deutsches Publikum wurde von dem virtuosen, meisterhaften Spiel M. Khalameydas (Flöte, Flöte "Pana"), von der Lyrik Zh. Klymenkos (Violine) und von dem Bühnenhumor in den Volksmelodien J. Klots (Kontrabaß)   beeindruckt.  Die Teilnehmer der Konzerte sind für Wohnverhältnisse, die für sie geschafft wurden, und für Exkursionen dem Vorstand und allen Mitgliedern des Vereins und Vorsitzender Prof. h. c. Karl-Hermann Krog dankbar. 

Warschau 2008

Von 6.  bis 8. März 2008 fand "International Expo XXI" in Warschau (Polen)   statt. Das Ensemble der ukrainischen Volksmusik der Wolyner Nationalen Lessya-Ukrainka-Universität "Quellen" mit den anderen Schaffenskollektiven stellten das Konzertprogramm dar.   

Deutschland 2007

Im Jahre 2007 gaben Ensemble der ukrainischen Volksmusik der Wolyner Nationalen Lessya-Ukrainka-Universität "Quellen" mit Bandura Trio "Wundersaiten" nach einer Einladung des Vereins "Brückenschlag Ukraine e. V." (Vorsitzender Prof. h. c. Karl-Hermann Krog) in Deutschland Wohltätigkeitskonzerte.  Zwei Schaffenskollektive wohnten in den Häusern der gastfreundlichen Gastgeber (Horst Garthoff und Dorothee Kiencke). Deutsche Zuschauer hatten ein größes Interesse zu den Konzerte, denn es  im Repertoire Werke der Weltklassiker, ukrainische Weihnachtslieder und Volkslieder gabt. Sie waren angenehm von der Darbietung der deutschen Weihnachtsmelodien und Volkslieder beeindruckt. Ukrainische Delegation ist für Exkursionen (besonders für Exkursion durch die Hochschule für Musik in Detmold) dem Vorstand und allen Mitgliedern des Vereins und Vorsitzender Prof. h. c. Karl-Hermann Krog dankbar. 

Orchester der ukrainischen Volksmusik

Die Archivfotos, die während  der 25-jährige Periode des Schaffenswerks Orchesters der ukrainischen Volksmusik „Quellen“  der Wolyner Staatlichen Lessya-Ukrainka-Universität (unter Leitung von V. F. Kutscheruk), werden den Besuchern Sites angeboten.

 

Olsztyn 2008

8-10 August fanden mit dem Erfolg in Olsztyn Luzk Tage statt. Luzk ist mehr als 10 Jahre die Partnerstadt Olsztyn. Die Delegation des Gebietszentrum, in welcher Aufstellung Ensemble der ukrainischen Volksmusik der Wolyner Nationalen Lessya-Ukrainka-Universität "Quellen" war, besuchte Varmino-Masuren Zentrum.

In Olsztyn wohnt und arbeitet  die größte in polen ukrainische Gemeinde.

Da Luzk Tage in Olsztyn gefeiert wurden, war dort Galakonzert, in dem  Ensemble der ukrainischen Volksmusik der Wolyner Nationalen Lessya-Ukrainka-Universität "Quellen", Sporttanzgruppe "Venus", polonisches Ensemble aus Luzk "Wolhynische Frauen" teilnahmen. Im Kino «Awangarda» fand eine Präsentation der historischen Dokumentarfilme statt.  А самодіяльний театр «Гармидер» представив виставу Степана Васильченка «На перші гулі».